Dota2 - Popularniejsza już nie tylko w USA?
Dodane przez Evans dnia Czerwiec 18 2015 12:57:04
Jeszcze przed rokiem na arenie eSportowej trwała ogromna bitwa DotA 2 v.s League of Legends. Dzisiaj dowiecie się nie co o prekursorze gier MOBA, bez której tak naprawdę nie było by dzisiaj League of Legends. Zapraszam do krótkiego newsa!
Długi czas temu, po premierze gry WarCraft 3 , ludzie zaczęli kombinować z modyfikacjami gry, po to by już wspaniałą rozgrywkę polepszyć. W ten sposób, narodziła się pierwsza i oficjalna wersja gry Defend of the Ancients. DotA wyróżniała się na tle innych gier, nie tylko gameplayem ale również grafiką. To doprowadziło do dalszej ekspansji gry, w efekcie? Narodziła się część DotA - AllStars, a jej twórcy kilka lat później wyprowadzili.... League of Legends!.


Wojna pomiędzy LoL'owcami a DotA playerami, powinna zakończyć się na starcie, ponieważ gdyby nie DotA, nie mielibyśmy dzisiaj ani LoL'a ani DotA 2. Jednak wracając do tematu, czy 11 milionów unikatowych graczy co miesiąc to wynik lepszy od LoL'a? Pamiętacie wszyscy statystyke z League of Legends, na której były opisywane godziny grane przez graczy w ciągu roku? Okazało się, że po krótkiej i nie skomplikowanej kalkulacji, dzieląc godziny przez graczy wychodziło nam, że gracze League of Legends grają aż.... 9 dni w tygodniu po 24 godziny dziennie!.


Statystki Riot Games nigdy nie były szczególnie sprecyzowane, zawsze było to na oko, bądź według zagrań, jednak firma zapomina o istneniu adresów IP stałych oraz zmiennych. Wracając do DotA2, największe światowe turnieje zbierają w puli kilkanaście milionów na nagrody dla graczy DotA, co miesiąc kolejne update'y, nowi gracze. Czy ta gra ma szansę raz na zawszę unicestwić przestarzałe już League of Legends? Oceńcie sami w filmiku poniżej.
Rozszerzona zawartość newsa