Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,188
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Ether Saga Online

Ether Saga Online

Ether Saga Online to zdecydowanie jedna z najlepszych gier MMO anime jaka została stworzona. Byłoby to wielkim zaskoczeniem, gdyby gra okazała się porażką, ponieważ jej producentem nie jest nikt inny, jak tylko sam Perfect World Entertaiment. Ten, kto pamięta grę Perfect World może pomyśleć, iż wytwórca jest maniakiem cukierkowym. Nic bardziej mylnego! Gry o tak dużej ilości barw są niewątpliwie miłym dla oka doznaniem, a ponad to relaksują i nie wprawiają gracza w stan apatii. Na wejściu polecam Ether Saga Online, ponieważ ma ona wiele do zaoferowania, kiedy dookoła tylko szara, nudna rzeczywistość. Możemy chociaż na chwilkę oderwać się od realnego otoczenia i zatopić się w bajkowym świecie pełnym cudów i zachwycających wrażeń.

Fabuła gry Ether Saga Online przypominać może jakąś mitologiczną opowieść. Historia bowiem toczy się w niebie, kiedy to podczas uczty bogów, zaproszony na nią człowiek Crimson, najlepszy żołnierz, upija się i naprzykrza księżycowej bogini. W niebie rozpętuje się chaos. Podczas tego zamieszania, w wyniku przypadkowych zdarzeń, rozbity zostaje Święty Kielich i wychodzi na jaw, że zniknął Niebiański Skarb - Święta Arka, która pełna była magicznych pieczęci mających zapobiegać złu na świecie. Zaniepokojeni bogowie postanawiają, powierzyć zadanie przywrócenia porządku trzem rasom ziemskim. Rasa Renzu ma zgromadzić kawałki rozbitego kielicha, rasa Yaoh ma obowiązek śledzenia Świętej Arki, a rasa Shenzu musi obserwować wygnanego z nieba żołnierza - Crimsona, gdyż może on być zagrożeniem.

Gra jest bardzo rozbudowana i dopracowana w każdym szczególe. Grafika jest cudowna, zwłaszcza na pełnych wymaganiach. Muzyka cicha i przyjemna, tworzy rozluźniający klimat. Mapa ma zadowalająco duże rozmiary. Można ją przemierzać prawie w nieskończoność, bo tak naprawdę, kto poświęca czas tylko na zwiedzanie samej mapy ?? I tak wątpliwe, aby zobaczył każdy zakątek.

Grę w Ether Saga Online zaczynamy tworząc bohatera. Logiczne, że może być facet lub kobieta, następnie wygląd, nasz znak i datę urodzenia. Potem rasę. Jest ich trzy. Każda z nich jest inna od reszty. Różnią się m.in. wyglądem, zadaniem, które powierzono im wykonać, miejscem zamieszkania. Tak po krótce:

 • Rasa Renzu to ludzie. Występują na większości terenów świata. Mają rozwiniętą wysoką technologię i system polityczny.
 • Rasa Shenzu typu Demigod. Najbardziej indywidualna rasa w grze, która skupia się na kulcie duchowym (magowie) i osiąganiu wysokich lvli.
 • Rasa Yaoh odkryci w najdalszych zakątkach świata. Kiedyś byli zwierzętami, lecz podążając ścieżką zaawansowanej kultywacji duchowej, zostali uznani powszechnie za rasę o największej mocy i budzącą ogromny respekt.

Następnie wybieramy klasę postaci, których jest sześć. W skrócie:

 • Dragoon - nosi ciężkie uzbrojenie, atakuje z bliska, walczy włóczniami i jego ataki są jednymi z najbardziej skutecznych. Jest może mało efektywny w PvP, ale posiada świetne ataki AoE.
 • Rogue - ma lekkie uzbrojenie, atakuje z bliska, walczy dualami i zatrutymi sztyletami, jest zwinny i szybki, może znikać.
 • Mystic - posiada lekkie zbroje, bije różdżkami, ma obronne ataki, postać głównie bufująca i bardzo pożądana w party, potrafi leczyć i błogosławić.
 • Ranger - jak sama nazwa mówi atakuje z daleka, oczywiście łukiem, nie jest może szybki, ale potrafi usypiać i zatrzymywać cele, a w tym czasie powala je mocnymi ciosami.
 • Conjurer - nosi lekki pancerz, atakuje z daleka i walczy swego rodzaju amuletami krążącymi wokół niego jak wielki świetlik, jego ataki są ofensywne, które przede wszystkim osłabiają cel po to, by zabić go jednym mocnym uderzeniem, uważane za najpotężniejszą postać gry
 • Shaman - nosi ciężką zbroję, atakuje z bliska, bije młotami, posiada uzdrawiające zaklęcia i zaklęcia pomocy, uważany za typowego tankera

Na początku rozgrywki w Ether Saga Online polecam zrobić wszystkie questy do przynajmniej 19 lvl, ponieważ wtedy otrzymujemy pierwszą broń, zbroję i różne ciekawe rzeczy, które z pewnością przydadzą nam się w przyszłości np: jajko z nowym zwierzakiem, nowe zbroje, chmurkę do latania, księgę skilli dla peta itd.

Skille zdobywane są w czasie gry. Oczywiście mamy wgląd w tabelkę naszych mocy. Najważniejsze jednak jest to, że nie musimy chodzić do NPC, aby łaskawie sprzedał nam skilla. Po prostu zwyczajnie sami je wybieramy z naszej tabelki. Nie obyłoby się jednak bez kruczka. Każdy taki skill kosztuje nas sporo spirita, który musimy nieustannie gromadzić, aby dorobić się czegoś, co naprawdę robi wrażenie. Spirita zdobywamy oczywiście expiąc. Ku przestrodze powiem, że expienie to najcięższe zadanie w grze, bo idzie powoli. Levelowanie tym sposobem może być więc nudne. Zawsze jednak mamy szereg bardzo ciekawych questów.

Jak to nie ma zwyczaju występować w innych grach gatunku MMORPG, tutaj na początek dostajemy peta, którego możemy trenować i zdobywać mu skille bądź on sam może się tym zająć (wystarczy zaznaczyć znak książki w interfejsie peta, a sam będzie się uczył). Jego statystyki rosną z każdym naszym poziomem. Często jest tak, że pet ma większy lvl od nas. Każde jednak z tych przemiłych zwierzątek ma swój żywioł np.: woda. Takiego peta nie wołamy w miejscach, gdzie jest przewaga ognia, ponieważ może zginąć, a jego uzdrowienie u NPC, gdy skończą się nam scrolle otrzymane w początkowej fazie gry, nie jest wcale tanie. Co najlepsze nasz mały przyjaciel może odkrywać w nas nowe talenty. Posiadanie peta nie przeszkadza oczywiście w łapaniu nowych zwierzaków.

Niebywałą cechą Ether Saga Online jest fakt, że każda postać może się transformować. Postać transformacji jest to śmieszny i dziwnie wyglądający stwór z jakiejś nieznanej planety, ale potrafi wiele zdziałać. Plusem jest to, że można używać skilli. W grze występuje tzw. system reputacji. Każda rasa mobów posiada własną frakcję, u której gracz może nabywać reputację. Przynosi to wiele korzyści takich jak dostęp do nowych mocy, nowych miejsc i wiele nowych rzeczy. Nowością może być też system urodzin. Ich datę wpisujemy przy tworzeniu postaci. W każde urodziny dostajemy nowe moce i specjalne umiejętności.

Nawet zwykły system craftingu nie pozwoli nam się nudzić. Moja interpretacja następuje poniżej (jeśli coś jest źle, to proszę poprawić). Prawidłowość jest taka (po lewej stronie jest skill produkcyjny, po prawej skill zbieraczy mu towarzyszący):

 • Herbalism (produkcja mikstur) mają wszyscy >>> Foraging (zbieranie ziół)
 • Cooking (produkcja potraw) mają wszyscy >>> Foraging (zbieranie specjalnych surowców)
 • Petcraft (produkcja narzędzi dla peta) mają wszyscy >>> Foraging (zbieranie specjalnych surowców) i Mining (pozyskiwanie materiałów ze skalnych surowców)
 • Arcane Tailoring (produkcja lekkiego uzbrojenia) mają Mystic i Conjurer >>> Hunting (pozyskiwanie surowców podczas polowania)
 • Scout Crafting (produkcja średniego uzbrojenia) mają Ranger i Rogue >>> Woodcutting (przetwarzanie pozyskanego drewna na materiał)
 • Guardian Forging (produkcja ciężkiego uzbrojenia) mają Shaman i Dragoon >>> Mining (pozyskiwanie materiałów ze skalnych surowców)

Ulepszony system nawigacji nie pozwoli nam się zgubić w tym wielkim świecie. Nie musimy się męczyć i zapamiętywać miejsc. GPS zawsze wskaże nam dobrą drogę. Ostatnią również pozytywną wiadomością jest, to że jeśli ktoś grał w PW International, to spokojnie może sięgnąć od razu instalkę Ether Saga Online, i wkroczyć do rozgrywki w tym magicznym świecie fantasy.

Nie ma wielu gier jak ta, więc myślę, że mimo dość dużej objętości instalki, warto ściągnąć grę. Nie zrażajcie się bajkowym tłem, które w mniemaniu wielu osób nie nadaje się dla poważnych graczy. Może właśnie o to chodzi, żeby przypomnieć sobie dziecięcy świat pełen kolorów i nowych jakże interesujących wrażeń...

Wydawca: Perfect World
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://eso.perfectworld.com/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 1.4 GHz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta Graficzna: 64 MB
Dysk Twardy 7 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Kolorowy świat gry oraz postacie
+ Świetna muzyka
+ System PvP
+ System zdobywania petów
+ Ciekawy system craftingu
+ Wiele zadań (Questów)
Minusy: - Możliwe lagi na słabszym sprzęcie
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 1.6 GB

Galeria:

MMORPG MMORPG MMORPG
Szybkie Linki:

Video:

Autor: | Data: 19/10/2009 19:38

Oceń grę:
Komentarze
Kariqq dnia październik 20 2009 14:54:37
Taa.. Ściągnęłam, instaluje i za każdym razem na końcu błąd z "data1.pck" -,-. na co tyle godzin to szło ..tylko mi prąd zużyło .
Kariqq dnia październik 20 2009 15:40:26
Hm, przerwało się na 96%. Przepraszam za przed wczesną negatywność razz. happy Komenasai !*

( *-przepraszam. nie pamietam jak sie dokładnie pisze.)
casters87 dnia październik 20 2009 18:53:23
Bardzo fajna gra mily klimat i spore ilosci graczy a mimo to jest gdzie biegac bo sa takie jakby podserwery tagze zapraszam do gry:smilewinkgrin:
xbit dnia październik 21 2009 22:37:07
Nudne puźniej staje się monotonne ;/
Kariqq dnia październik 23 2009 19:43:39
32 lv, dzięki questom szybko się wbija level i gra nie jest nudna happy.
Polecaam i zapraszam
mamusia dnia październik 26 2009 18:58:53
Jaka gra co
Kuki dnia październik 28 2009 10:34:26
Gra bardzo dobra i dopracowana jak piszą w recenzji. Gram na servie East i w okolo 4 miesiace udalo sie zrobic spory poziom (86 na 105). Polaków nie ma duzo bo gra za młoda. Stale Eventy pomagają w lvlowaniu happy. Przykladowo na niskim lvl mozna nawet 20% dostac za event. Zalecam grac na wysokich ustawieniach wtedy gra jest na prawdę bardzo ladna.

Pozdrawiam i zapraszam na serc East.
Kuki dnia październik 28 2009 11:02:04
Ahh zapomnialem naopisac ze dodali mapke do bitew (250 na 250 osocool. A lvl trochę więcej czasu robilem niz 4 miesiace xD.
igor5162 dnia październik 31 2009 11:54:55
Dla mnie bezsensrazzrazzrazzrazz
sasuke223 dnia październik 31 2009 14:35:55
Zagram ja jesli Florensja mi sie znudzi coolcoolcool
szop32 dnia październik 31 2009 21:32:23
I do not woth is good:confused: game
fryta85 dnia listopad 01 2009 08:48:13
siemka mam pytanie OPYLA sie sciagac ta gre ????
fryta85 dnia listopad 04 2009 07:36:23
siemka wlasnie sciaglem gre ...... Stwierdzam ze jest malutki klopocik przy Uptade :/ iz gdyz tylko Uptaduje do jakis 98% i dalej nie idzie . Trzeba sciagnac Pathe i manualnie je wgrac .... a co do gry hmmm.....
Moim zdaniem ujdzie biggrin muslalem ze to cos leprzego bedzie ale sie mylilem .... od 0-10 lvl w przeciagu 3min potem najlepiej robic same Questy bo jest najwięcej EXP-a ... jak che sie bic Boty to cza miec cierpliwosc by wbic lvl ....... OCENA 1-10 DOBRE 6 happyhappy
basia40 dnia listopad 14 2009 11:11:37
No nawet lubie cukierkowom grafike biggrin
marek23 dnia listopad 15 2009 17:02:10
Ma może ktoś link do torrenta do aktualnej wersji? Jeśli tak to bardzo bym prosił. happy
marek23 dnia listopad 16 2009 07:15:11
Czy ja jestem ślepy czy co?? Już mam xD :smilewinkgrin:
shaver dnia grudzień 14 2009 16:44:37
Gra mogła by być lepsza gdyby były jakieś fajniejsze postacie happy
Damessa7 dnia styczeń 01 2010 17:49:48
Haha no ciekawe jakie postaće ty byś chciał??:rip::lol:
unf0 dnia styczeń 15 2010 14:32:15
Gra bardzo ale to bardzo przypomina Perfect World ale w przesłodzonej grafice. Jak patrzysz na moby i słyszysz wydawane przez nie dźwięki po prostu ci się odechciewa ;/ dlatego dobiłem chyba tylko 15lv o ile dobrze pamiętam.

Podsumowując: gra od trzeciego do dwunastego roku życia happy
ichigo997 dnia marzec 06 2010 13:58:12
nie chce mi sie w to grac
instaluje czekam kilka H zanim mi sie update zrobi ponad 3h czekalem i polowe update weszlo nie bede mial tyle specjalnie kompa wlaczanego
ichigo997 dnia marzec 06 2010 14:02:15
A poza tym Sali ale sie rozpisalas/es
sknerus15 dnia marzec 15 2010 10:54:26
Dobrze się zapowiada tylko grafa taka..biggrin mam juz zainstalowane zobaczymy jaka bedzie
Nietoperek dnia marzec 17 2010 12:30:52
Moim zdaniem gra jest warta uwagi

Jesli lubicie gry z cukierkową grafikę to polecam.

Co do lvl'owania to na misjach szybko się wbija 20 spokojnie w jakąś godzinę.

Niestety większość gier firmy Perfect World przypominają siebie

Przez was znowu zachciało mi się w to grać i chyba zacznę ;p

Ichigo jeśli lubisz takie gry to może i warto poczekać
Nietoperek dnia marzec 27 2010 23:16:40
A co do expienia i levelowania to na mobach idzie dosyć wolno, ale w ESO jest pełno misji za które dostajemy dużo expa i codziennie duże ilości eventów.

W kilka godzin wbiłem z 27 do 31 lvl'a

Więc tak ciężko nie jest

Jeśli ktoś ma zamiar grać niech gra na East wink
uki231 dnia marzec 30 2010 18:59:42
Grałem nabiłem 30+ i potem nudy trudno exp i questy do czterech liter niegrajcie po 32 wam się znudzi wiescie mi :mad: daje tej grze 0/5:uhoh:
Nietoperek dnia kwiecień 08 2010 00:05:49
Ja mam 38 i nie chce mi się za bardzo już grać, bo nie mam chmurki (do latania - dla niewtajemniczonych ;p )
Nietoperek dnia kwiecień 09 2010 07:56:52
ukiego nie słuchajcie ;p Fajnie się expi (jeszcze na tym lvl'u ;p , questy złe nie są ) podczas jakichś świąt są nowe misje i dostaje się za nie pełno expa w Prima Aprilis ogólnie dostałem chyba 60 albo 80% za dwie misje
panmenel dnia maj 27 2010 17:16:37
Taa jedna wielka 2 gigabajtowa kołysanka dla tych co grają życze dobrego snu:sleep:
Miyo dnia maj 31 2010 12:27:37
Kariqq <--- Gomen naisai. Muszę przyznać że gra jest świetna, co do questów to jest wielkie ułatwienie bo jest tam taka tabelka napisana co trzeba zrobić i gdzie dojść. Gra dla mnie nie jest nudna, jest raczej jak było napisane oderwaniem od rzeczywistości. Może i nie jest najlepsza, ale nie jest najgorsza moja ocena 4/5 ;> choć należy się 5
Nietoperek dnia czerwiec 05 2010 23:23:16
Panmenel grałeś w to przynajmniej ? Jak nie to stul dziub, bo gra jest bardzo dobra. Sądząc po Twojej opinii na temat ESO i po nicku (pewnie chciałeś byś śmieszny...) jesteś jakimś bachorem dla którego gry z "cukierkową" grafikę są "kołysanką" i pewnie dziadostwem...
shanxu dnia czerwiec 28 2010 13:12:20
Sciagam^^, juz mala uwaga, sciaganie sie jakby zatrzymuje samo i co jakis czas musze klikac pause\resume ^^, no ale tak to smiga, sciagam 4 part (2,2gcool, poki co jest ok, zobaczymy pozniej razz.
pzdr
mateusz45454545 dnia lipiec 07 2010 21:43:08
P.s.:no:
uki231 dnia sierpień 18 2010 13:02:14
Lol jak na wyszych lv som te lalki i wolfy no i tygrysy latajonce raz dedniesz i juz niemasz lv up hociasz zrobiles wszystkie q
Ja raz dedłe i splacalem z 1tydzień i niedobilem lv bzez 1 dedamad:upset::upset::upset::upset:
tajsik1 dnia sierpień 19 2010 13:42:45
wydaje mi się że ta gra bedzie fajna , mimo tego że jest cukierkowa. moi koledzy w to graja i maja spore lv : 1 ma 47 2 ma 42 3 ma 27 4 ma 18 a ostatni kolega co w to gra ma 9 , w tej chwili jestem zarejestrowany w grze , i mam pobrane w tej chwili 74%wink więc mówię : polacy wbijać i grać! razz
AvesPL dnia sierpień 26 2010 11:00:31
DLA MNIE TA GRA JEST ZA WOLNA :sleep::sleep::sleep:
ja2552 dnia listopad 11 2010 08:10:54
ładnie wygląda ale niewiem cz bede umiał sie tam odnalesc moze jakis polk poda swuj nick ale grę oceniam z gameplay na 9/10cool
Volter dnia listopad 11 2010 17:34:29
Rada dla tych co mają błedy JAK WYSKOCZY ZRESETUJ KOMPA DWA RAZY I WLOCZ TO DZIALA
Volter dnia listopad 11 2010 17:36:48
sory za błędy embarrassedeekwink
KinimodXD dnia grudzień 29 2010 20:43:56
Elo all. Mam problem, nie moge zarejestrować grysad. Mam przy User Name, Forum Name i e-mailu invaild. POMOCY!!! Z góry dzięki!
Komareczek dnia marzec 24 2011 13:21:59
Gdy juz masz konto i zaczynasz gre myslisz zayebiste ale potem sama monotonia zucam to!!!
Thagena dnia kwiecień 19 2011 08:56:46
Zapraszam wszystkich Polaków do nowego forum na temat ESO www.ethersaga.pl. Forum te dopiero się rozwija lecz dzien po dniu powstają nowe, przydatne poradniki, zawierające podstawowe informacje. Myślę, że ułatwi to granie nowym graczom, pozdrawiam happy.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG