Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,188
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Rohan

Rohan Rohan to najlepsza gra MMORPG

    Rohan: Blood Feud jest grą dość młodą, bo wydaną w 2008 mimo tego zdołała już zdobyć duże grono fanów. Wydawana na rynku koreańskim (posiada niezliczoną ilość gracz) i globalnym (tu już nieco gorzej) przez YNK Interactive. Produkcja dużym zainteresowaniem cieszyła się już podczas beta-testów i zaskakiwała, świetną (jak na F2P) jakością wykonania.
    Pierwszym, co nas w grze urzeka jest grafika, stoi ona na wysokim poziomie, zarówno modele postaci jak i interfejs. Nie mamy tutaj uczucia, że gra jest niedorobiona, jak w wielu koreańskich MMORPG. Już na samym początku widać, że inspiracje były czerpane głównie z serii Lineage, rozgrywka nastawiona na PvP i grę w party. Dostępnych mamy 7 ras ( każda ze swoją stolicą), które są także naszymi klasami. Po osiągnięciu 50 poziomu doświadczenia wybieramy pomiędzy dwoma dodatkowymi, przedstawia się to tak:
  • Human knight - Defender lub Guardian
  • Elf Healer - Priest lub Templar
  • Half Elf Archer - Ranger lub Scout
  • Dhan Assasin - Predator lub Avenger
  • Dekan fighter - Dragon Knight lub Dragon Sage
  • Dark Elf Mage - Warlock lub Wizard
  • Giant Warrior - Savage lub Berserk
    Dzięki takiemu zróżnicowaniu klas w Rohan, mamy wiele opcji zmiany i dostosowania buildu dla naszej postaci, także dzięki przejrzystemu i dobrze wykonanemu drzewku skilli. Wbijanie lvl’a przebiega standardowo i wolno, Questy są bardzo sztampowe i nieciekawe. Na każdy poziom przypada kilka Questów (wiemy jakie dzięki fajnej rzeczy takiej ja Quest Finder) , przeważnie w stolicy danej rasy każdej rasy przypada nam po jednym zadaniu. To właśnie jest najbardziej odpychające od gry, po godzinie nieustannego chodzenia po dużej oraz ciężkiej do przebycia mapie i bicia potworków nie mamy chęci robić nic. Co do samej mapy nie mam większych zastrzeżeń , jednak dziwnym rozwiązaniem wydaje mi się zamieszanie z teleport stone’ami do stolic ponieważ Dhana oraz Dekan mogą za pomocą normalnych kamieniu teleportować się tylko do stolic tych dwóch wymienionych wyżej ras, a reszta z ras do pozostałych pięciu. Miasta w Rohan są skonstruowane dobrze, ale mogły by być lepiej, w grze nie mamy możliwości skakania a w owych miastach jest sporo „ozdobnych pierdołek” dookoła i bardzo często musimy nadrabiać drogi, zresztą dotyczy to nie tylko miast takie przeszkody znajdą się też poza ośrodkami cywilizacji tylko, że w mniejszej ilości, w dodatku nie możemy wchodzić do wody, a przepiękne otoczenie aż samo prosi się o wjechanie Mountem pod stromą górkę czy zdjęcie Armora i pobieganie w wodzie... Poza tym zróżnicowanie otoczenia jest bardzo duże. Mamy tutaj praktycznie każdą strefę klimatyczną, od ośnieżonych gór Gigantów aż po gorące łąki i plaże Elfickich miast.
    Umiejętności mamy dostępnych sporo, są to zazwyczaj buffy, czasami zdarzy się typowe silniejsze uderzenie. Zbroje, broń i ubrania w grze wyglądają bajecznie i są zróżnicowane zwłaszcza na wyższych poziomach, zmieniamy je około co dziesięć poziomów, a otrzymujemy je najczęściej z Questów, jest wiele typów uzbrojenia (coś jak w WoW’ie), jest podział na Itemy Epic, upgrade itp. Samo w sobie nie jest to wadą gry, ale zmienia to zachłanność wydawcy i wprowadzenie do Item Shopa przedmiotów ze statusem Upgrade, co znacząco zmienia szanse w tak ważnym w Rohanie PvP , kilku bogatych graczy z itemami upgrade z IS kładzie wszystko co się nawinie , psują tym zabawę innych poprzez minimalizowanie szans normalnym graczom, którzy na jeden Często gorszy przedmiot muszą pracować cały dzień. Nie tylko taką przewagę daje sklep z rzeczami za realne pieniądze, dzięki niemu robimy wszystko szybciej i lepiej, to kolejny krok który odpycha graczy chcących pograć bez wpłat na przyzwoitym poziomie. Udostępniono nam też tzw. Fashion czyli ozdoba którą możemy sami zrobić, zmienia to nasz wygląd i pozwala bardziej wyróżnić się z otoczenia niż zmiana zbroi( niektóre są naprawdę ciekawe ). Poza monotonnym klepaniem Questów, Rohan zachęca na też do zaliczania dungeonów i instancji, popularność owego zajęcia jest mocno widoczna, bowiem twórcy wzbogacają tytuł w atrakcje tego typu w kolejnych aktualizacjach klienta gry.
    Przejdźmy teraz do najważniejszego aspektu gry Rohan, jest nim wyjątkowo emocjonująca walka PvP. Gra ma wydzielonych wiele specjalnych stref do walki tylko Player versus Player ( tzw. Battlegroundy ) Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po osiągnięciu poziomu 30, wtedy to dostajemy możliwość swobodnego PK’owania innych graczy, nie dość, że daje dużo frajdy to niektóre rasy stworzone specjalnie do PvP ( Dhan ) dostając za to punkty doświadczenia ! Jeśli chodzi o samo PKowanie , mamy dostępne dwa statusy Peace oraz Battle Mode , pierwszy oznacza, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni w stosunku do graczy a ten drugi służy właśnie do zabijania graczy. Po jego włączeniu ( za małą opłatą u pewnego NPC w mieście ) nasz Nick zostaje ukryty ( brawa dla twórców za to, dzięki temu można uniknąć denerwujących zemst kolegów z gildii ), a napisane jest tylko z jakiej rasy pochodzimy. Mamy też możliwość podbijania razem z gildią ( musi być silna ) miast, działa to mocno na korzyść grupy ponieważ gildia pobiera podatek od każdego przedmioty sprzedanego w mieście przez NPC.
    Jak w większości gier, za zabijanie innych graczy otrzymujemy punkty i zajmujemy jakąś pozycję w hierarchii. Bardzo niedawno (niecały miesiąc temu) został wprowadzony system Prestige, grający zostali podzieleni na nacje o nazwie Divinty i Solace które walczą między sobą, na stronie gry jest pokazany obecnie najbardziej Pkujący gracz każdej ze stron (póki co system znajduje się w fazie bety). Jeśli chodzi o same aktualizacje to nie są częste i wydają się je na siłę (mówię tu tylko o wersji global, bo na koreańskiej wszystko ma się dobrze, tylko jak można grać gdy wszędzie są te chińskie znaczki ?), opóźnienie względem wschodniej wersji jest bardzo duże, odnosimy wrażenie jakby twórcy stracili zainteresowanie grą i zależy im tylko na pieniądzach ( widać to także pod względem coraz potężniejszych przedmiotów w Item Shopie. Skutkami takiego stanu rzeczy ( nie przesadzam ani trochę, po ściągnięciu gry zobaczycie wszystko) jest malejąca z dnia na dzień ilość graczy. Dosłownie wchodząc na serwer, spotkać kilku ludzi możemy tylko przy teleporcie lub tuż przed miastem, znaleźć kogoś do wspólnej gry na expowiskach za miastem graniczy z cudem, podobnie sprawa ma się z lochami i instancjami żeby znaleźć drużynę na taką wyprawę należy mieć dość dużą gildię, która chętnie pomaga i znajduje się w niej kilku graczy na podobnym do nas poziomie (swojego czasu w Rohan znajdowało się sporo silnych wyłącznie POLSKICH gildii, dzisiaj są to już tylko wspomnienia) , bo przechodzenie początkowych etapów bez kompanów skutecznie odstrasza od gry i nie pozwala nam poznać tak interesujących aspektów gry jak wymienione lochy i walki PvP. Podkreślam, że trzeba mieć gildię, bo party z jakimiś przypadkowymi graczami jest niemal niemożliwe do skonstruowania i nie mamy pewności jak grają, gracze stojący przy teleporcie zazwyczaj są z dala od klawiatury, a inni są wyjątkowo samolubni i nie zwracają na nas uwagi. Jeśli mielibyście chęć gry w Rohana, polecam skonstruowanie ekipy na jakimś forum, inaczej gra nie będzie miała sensu, a w poza tym w party EXPi się szybciej i bezpieczniej. Poza walką możemy zająć się takimi rzeczami jak crafting oraz trenowanie profesji. Crafting jest bardzo prosty do opanowania, a profesje lvl’uje się przyjemnie. Możemy wydobywać kryształy, które są gęsto rozsiane po okolicy i łowić ryby. Jest to bardzo odprężające zajęcie i nieraz może nas uszczęśliwić gdyż często możemy wyłowić przydatny Item, który posłuży nam na przykład właśnie do Craftingu,oczywiście wszystko odbywa się losowo możemy wyłowić potężny miecz lub nieprzydatny but (oczywiście wszystko co nam nie potrzebne możemy sprzedać, gdyż w grze o pieniądze dość trudno). Należy się też słowo o muzyce, która czasami jest nijaka, a czasami za bardzo uderza w uszy. Jednak w porównaniu z innymi grami wypada dobrze, a po jakimś czasie nie zwracamy na nią uwagi, błędem jest jeszcze to, że do jednego miejsca przypisany jest tylko jeden utwór.
    Nie zamierzam opisywać, komu polecić tą produkcję MMO, bo odbiór jej zależy wyłącznie od was. Sprawa ma tu się dość dziwnie ponieważ z jednej strony mamy niemal doskonałą grę, a z drugiej brak zainteresowania twórców, malejącą ilość graczy samotną monotonną młóckę (z odpowiednią ekipą nic nie jest nudne). Wobec samej gry Rohan jestem nastawiony bardzo pozytywnie dopiero gdy wejdziemy głębiej zauważamy głuchy na zażalenia support i głód pieniędzy YNK, póki kilka serwerów jeszcze stoi ( są one ustawicznie łączone ze względu braku graczy) warto spróbować, choć znacznie bardziej zachęcającą opcją wydaje się rozpoczęcie przygody na świeżych bo powstałych jeszcze kilka miesięcy temu serwerach prywatnych.
Wydawca: YNK Interactive
Gatunek: Fantasy
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://www.playrohan.com/
Polska Strona: http://rohan-online.com.pl/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 2,0 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Karta Graficzna: 128 MB
Dysk Twardy 6 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Grafika !
+ Zróżnicowanie postaci
+ Lochy
+ Świetne i różnorodne PvP
+ Jest co robić poza wykonywanie questów oraz expieniem
+ Nacisk na party
Minusy: >- Niemal zerowy support
- Widoczny brak zainteresowania ze strony wydawcy
- Monotonne Questy 
- Item Shop dający za dużą przewagę
- Duże opóźnienie patchy względem wersji koreańskiej
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: Około 2 GB

Galeria:

MMORPG MMORPG MMORPG
Szybkie Linki:

Video:

Autor: | Data: 16/05/2011 18:36

Oceń grę:
Komentarze
ewekris dnia czerwiec 06 2011 13:45:52
Oooo, jeszcze brak komentarzy? A gra według mnie godna polecenia. Duży świat, duży wybór zróżnicowanych postaci(m.in. dekan, który po osiągnięciu danego lvl ma możliwość zmiany na określony czas w coś rodzaju smoka), dużo questów, baaardzo dużo broni i zbroi, które można przez specjalny crafting łączyć w ładniejsze i mocniejsze. Fajne jest też łownie ryb, gdzie można czasem wyłowić fajny item. Każda rasa ma własnego wierzchowca(np. Dark Efl tarantulę a Dhan jaszczurkę), które są dostępne od bodajże 30 lvl(trzeba je niestety kupić za dosyć dużą sumę,ale nie pamiętam teraz ile). Skille też fajne, ale dopiero po podniesieniu na wyższy lvl czuć ich moc. Nie osiągnęłam jeszcze 30 lvl, bo grałam każdą rasą po trochu(moja ulubiona to Half Elf) więc nie wiem jak jest dalej, ale po 20 lvl robi się jak to zwykle bywa trudniej - trudniejsze questy i słabiej się expi. Ogólnie rzecz biorąc polecam wszystkim, którzy lubią mieć duży wybór happy
buka1230 dnia sierpień 02 2011 17:57:09
Wczesniej gra była na prawdę dobra lecz teraz zainteresowanie graczy zmalala do ahh szkoda gadac , 90% przeniosla sie na priv wiec nawet podstawowe party czasem jest ciezko zebrac , ale sama gra jest na prawdę bardzo dobra graficznie jak i pod wzgledem pvp i samej rozgrywki . Im więcej nas bedzie tym lepiej POLECAM!!!!!! Milo spedzone godziny gry
Everbody dnia sierpień 27 2011 19:48:27
Ewekris jakbyś mówił o metinie tylko z paroma innymi przedmiotami ;D
adamekx97 dnia październik 25 2011 21:59:49
Sam gram bardzo fajna bardzo mi sie podoba. na prawdę jest ciekawa jak ktoś lubi L2 ale nie moze sobie pozwolic to polecam biggrin
Evans dnia listopad 17 2011 19:29:45
Jest to Lineage 2 w wersji demo. Gra na tym samym sillniku, podrobione postacie oraz skille z Lineage. Nie podoba mi się grafika oraz questy. Wszystko kanciaste a same zadania mało przejżyste. 7/10

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG