Wells fargo online podnikání http://lekarnuonline.com/ formulář souhlasu rodičů lékařské

Reklama:

GRY MMO 3D
GRY MMO 2D
GRY MMOFPS
GRY SPORT MMO
RACING MMO
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 58,188
Najnowszy Użytkownik: ~Aileenbxr
Ostatnie Artykuły
Naviage
Shadowland Online
TransForce
LaYa Online
Krew Bogów


Firefall

Firefall jest pierwszą produkcją nieznanego dotychczas studia Red5 z Kalifornii. Pomimo iż Red5 jest jeszcze dość młode to jednak zasługuje na uwagę, ponieważ należą do niego osoby które miały swój wkład przy produkcji takich tytułów jak World of Warcraft, Tribes czy Crysis. To właśnie oni tworzą Firefall –darmowy, futurystyczny, post-apokaliptyczny MMOFPS. Fabuła Firefall osadzona jest w niedalekiej przyszłości na ziemi spustoszonej poprzez incydent związany z meteorytem. Wlatując w studnie grawitacyjną księżyca rozleciał się on na wiele odłamków które następnie zbombardowały całą powierzchnię ziemi wywołując liczne kataklizmy. Rozpoczęła się walka o przetrwanie, rządy upadły, wybuchły wojny, tumany pyłu zasłoniły słońce, nastała długa zima. Ale ziemia podniosła się z popiołów i co więcej zyskała nowe źródło energii pozyskiwane z kryształów Crystitu wydobywanych z odłamków meteorytu. Zasoby drogocennego minerału nie były jednak nieskończone i zaczęły się szybko kurczyć, naukowcy zaradzili temu obliczając wsteczną trajektorię lotu meteorytu odkrywając przy tym miejsce jego pochodzenia – Alpha Prime. Niestety zapotrzebowanie na Crystite znacznie przewyższało możliwości jego transportu, dodatkowo obawiano się iż kolonie na Alpha Prime mogą się zbuntować i odciąć ziemię od dostaw wartościowego surowca. Aby temu zapobiec zbudowano potężny Krążownik - Arclight który napędzany nową technologią wykorzystującą Crystite miał umożliwić skoki nad przestrzenne. Niestety zamiast stać na straży pokoju i porządku, Arclight i jego pierwszy skok był przyczyną poważnego kataklizmu. Ziemię pochłonęła tajemnicza energia zwana Meldingiem która spowodowała różnej maści mutacje fauny i flory oraz sprowadziła tajemniczą wrogo nastawioną rasę obcych – Chosen.

Firefall

W tym miejscu pojawiamy się my, jako najemnik pracujący dla Armii Accordu która stoi na czele obrony ziemi. Naszym zadaniem jest walka z Chosenami i odpychanie Meldingu przy pomocy specjalnych urządzeń . Jednak do budowy tych urządzeń potrzebne są nam surowce które wydobywać możemy w dużych ilościach przy pomocy Thumpera. Owocna współpraca między graczami przy przesuwaniu Meldingu spowoduje odblokowanie nowych obszarów, tu jednak nasza praca się nie kończy, gdyż urządzenia mogą zostać zniszczone co spowoduje cofnięcie się Meldingu i tym samym zablokowaniem danej lokacji. Do tego dochodzą jeszcze ataki Chosenów na miasta, które możemy przegrać jeżeli nie dostarczymy odpowiedniej ilości surowców i sił do ich obrony, a tracąc miasta stracimy ważne punkty strategiczne i ekonomiczne. Oczywiście takie miasta trzeba będzie później odbić co też wymagać będzie nie lada współpracy między graczami. Oprócz tego w świecie Firefall napotkamy różnego rodzaju losowe wydarzenia z których każde będzie wyglądało inaczej, wymagało od nas innej taktyki i przynosiło różne nagrody za ich ukończenie.

Firefall

Równie ważnym aspektem w Firefall jest PvP. Do dyspozycji mamy tu walki 1na1 w otwartym świecie oraz potyczki między drużynami na zamkniętych arenach dla których twórcy przygotowują wiele trybów rozgrywek, od poczciwego TDM aż po Conquest, Rush i wiele innych w przyszłości. Red5 postawiło sobie za cel stworzenie gry turniejowej i w tym celu zatrudnili sztab ludzi specjalnie za to odpowiedzialnych. Ich zadaniem jest nie tylko odpowiedni balans klas i map, ale też dostosowanie całej rozgrywki do wymogów e-sportu. Jak sami mówią, PvP w Firefallu będzie łatwe do nauczenia ale trudne do opanowania.

Firefall

W grze mamy do wyboru 5 różnych klas przy czym każda z nich jest dostępna dla naszej postaci i możemy ją zmienić w dowolnym momencie gry. Tym samym Firefall odchodzi od kanonu tradycyjnych MMO w których zmiana klasy wiązała się z tworzeniem nowej postaci. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra jest bardziej elastyczna i możemy dobierać klasę w zależności od aktualnej sytuacji w jakiej się znajdujemy, zarówno w otwartym świecie jak i PvP. Co więcej, gra oferuje system rozwoju postaci oparty na drzewkach dzięki czemu każdą klasę możemy ulepszyć pod kątem własnych upodobań i stylu gry. Warto dodać też iż rozgrywkę możemy prowadzić z widoku pierwszej jak i trzeciej osoby a zmieniać tą opcję możemy w dowolnym momencie za pomocą jednego klawisza.

Firefall

W związki iż świat Firefall będzie ciągle rósł, twórcy dali nam do dyspozycje różne metody przemieszczania się, w tym: odrzutowe plecaki i buty, energetyczne lotnie, futurystyczne motory rodem z filmu Akira oraz wiele innych środków transportu które zostaną dodane w przyszłości. Dodatkowo gra oferuje oryginalny system craftingu polegający na ograniczeniach tzn. każda postać nosi tak zwany Battleframe czyli zmechanizowany kombinezon który posiada 3 współczynniki: maksymalny udźwig, moc obliczeniową i energię. Podczas tworzenia nowych przedmiotów trzeba uważać jakich surowców użyjemy do ich produkcji aby nie przekroczyć danego współczynnika. Dodatkowo każdy przedmiot ma różne właściwości takie jak szybkostrzelność czy obrażenia itp. które możemy rozwijać za pomocą różnych surowców zaś każdy z nich sam w sobie ma inne właściwości i inaczej oddziałuje na konkretne współczynniki przedmiotów.

Firefall

Należy też zaznaczyć, że Firefall będzie w pełni darmowym tytułem a fundusze na jego dalszy rozwój będą zbierane za pomocą Item Shopu który oferować będzie jedynie przedmioty kosmetyczne nie dające żadnej realnej przewagi w walce. Co jest dość oczywiste widząc iż celem Red5 są turnieje i ESL. Firefall cały czas jest w fazie beta a konkretna data wydania nie została jeszcze ustalona co nie zmienia faktu że z każdym miesiącem w grze pojawia się coraz więcej nowej lub ulepszonej zawartości. Twórcy w tym przypadku stosują taktykę Blizzarda tzn. najpierw zrobią dopracowany produkt i dopiero potem zniosą oznaczenie Beta przy czym należy pamiętać że gra nadal będzie się prężnie rozwijać gdyż Red5 ma co do niej duże plany. W przyszłości możemy spodziewać się między innymi takich rzeczy jak: Achievementy w PvE i PvP; możliwość tworzenia Armii, rozwijania ich na podstawie drzewek i budowania dla nich baz; wielkie potyczki Armia kontra Armia, więcej pojazdów, mobów, losowych wydarzeń które będą wpływać na siebie nawzajem, jeszcze bardziej skoordynowane ataki Chosenów jak również towarzyszące im ataki wielkich mobów - Tytanów, nowe tereny, lokacje i zadania oraz wiele innych. Tak więc nie czekaj, już dziś zapisz się do Bety i sprawdź sam na własnej skórze co do zaoferowania ma Firefall.


Administracja firefall.pl
Wydawca: Red 5 Studios
Gatunek: Sci-Fi
Kategorie wiekowe:
Odnośniki:
Oficjalna Strona: http://firefallthegame.com/
Polska Strona: http://firefall.pl/
OS: Windows
Wymagania:
DirectX 9.0c
Procesor: 2,5 GHz
Pamięć RAM: 2 GB
Karta Graficzna: 512 MB
Dysk Twardy 10 GB
Inne: Mysz, Klawiatura, Głośniki
Plusy: + Prowadzona przez sprawdzonych deweloperów
+ Rozgrywka umiejscowiona w wyjątkowym świecie
+ Unikalny styl graficzny
Minusy: - Nieco grafiki kresówkowej może zniechęcić
- Obecnie w fazie Beta
Rozmiar Pliku Instalacyjnego: 5 GB
Szybkie Linki:

Autor: | Data: 24/09/2012 12:03

Oceń grę:
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Logowanie
 Nazwa Użytkownika

 Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?

Statystyki:
statystyka
TOP50 Gier MMORPG